top of page

סוגי אימונים

אימון אישי מאת ד"ר מגי בן יהודה - מאמנת אישית בצפון

אימון אישי

אימון אישי - למי הוא מתאים?

אחרי שענינו על השאלה מה זה אימון אישי יש להתייחס לשאלה בעצם למי האימון מתאים. אימון אישי מתאים למעשה לכל מי שחפץ לעשות שינוי בחייו ומרגיש כי הוא זקוק לעזרה  חיצונית, בעלת ניסיון וידע.

ממש כמו בכל תחום אחר בחיים, גם כאן האנשים אשר פונים לאימון אישי הם רבים ומגוונים, בגילאים שונים, סגנונות שונים וצורות חשיבה שונות. אין את הטיפוס האופייני שפונה לאימון אישי, כמו שאין תשובה אחת מדוייקת למה זה אימון אישי. אדם אשר חש בצורך לנהל את דרכו כאשר לצידו דמות מעצימה יכול לפנות לכיוון האימון. גם אלה אשר חייהם אינם מלאי קשיים או בעיות יכולים להסתייע ולהינות מאימון אישי. גברים, נשים, צעירים או מבוגרים, שכן האימון פונה לכל השכבות ולכל המינים. עם זאת, המכנה שאכן משותף עם לאלה הפונים לדרך האימון הוא רצון בצמיחה וראש פתוח.

מה עושים באימון אישי?

האימון כפי שכבר נאמר מכיל מספר מפגשים שאינו קבוע בכל מקום ובכל צורת אימון. המפגשים הינם אישיים, אחד על אחד, והם מכילים תכנים שונים אשר תלויים לרוב באדם אשר פנה לאימון. האימון האישי יכול להתעסק במגוון רחב מאוד של תחומים בחייו של האדם, החל מקריירה ועד למערכות יחסים. מפגשי האימון יכולים להיות ממוקדי מטרה ובהם יוצבו יעדים ותתי-מטרות. יהיה דיאלוג ושיתוף והמאמן יכול לתת את חוות דעתו על  כל מצב או תהליך וכן לתת עצות וטיפים כיצד להתנהל ומה כדאי למתאמן לעשות.

מה חשוב באימון אישי?

הכימיה עם המאמן חשובה מאוד, שכן היא מביאה תחושה שנוח לשתף ולהתייעץ, ושיש עם מי לדבר. פתיחות, כנות, יכולת לקבל ביקורת בונה, רצון לשינוי ולעשיית דרך ופעולות שאולי לא טבעיות או שייכות לאיזור הנוחות הרגיל של האדם. חשוב שהאימון יהיה נעים וזורם, מקדם ומפרה, ושבאופן כללי תהיה תחושה חיובית לגביו.

finalf_edited.png
אימון אישי
אימון לזוגיות מאת ד"ר מגי בן יהודה - מאמנת אישית בצפון

אימון לזוגיות

אימון לזוגיות מספק מענה לשאלות כגון: 

 • לשם מה צריך זוגיות? 

 • האם צריך בכל זוגיות?

 • כיצד מגשרים על הפערים?

 • מה אני עושה כדי להצליח להשיג את הזוגיות ולחיות בה טוב?

למי מיועד האימון לזוגיות? 

 • לאנשים שעדיין לא חוו זוגיות 

 • לאנשים שחוו זוגיות כושלת ומעוניינים לפתוח פרק ב' 

 • לזוגות שחיים בזוגיות אך מרגישים שחייבים להציל אותה, לשפר אותה. 


בתהליך האימון אנו לומדים להכיר את רצונותינו, למקד אותם ולהבין מה אנחנו באמת רוצים. לזהות בחיינו את הפרדיגמות השונות המובילות אותנו ואת דפוסי ההתנהגות המגבילים. לבחון את הדימוי העצמי שלנו ולהבין מה מעכב אותנו. וכל זאת תוך תרגול ועבודה על התקשורת הבינאישית שלנו, התנהגות בדייטים, מיקוד רצונותינו וחיזוק הבטחון העצמי המוביל אותנו.​

finalf_edited.png
אימון לזוגיות
אימון עסקי מאת ד"ר מגי בן יהודה - מאמנת אישית בצפון

אימון עסקי

האימון העסקי

נועד להוות גורם עזר למנהלים שונים בארגונים להתמודד עם תהליכים המתרחשים הן בארגון והן בהתפתחותו האישית של המנהל.

גם אצל מנהלים מנוסים שהספיקו לצבור הרבה ותק וניסיון מקצועי בתחום עיסוקם, נוצרת באופן טבעי שחיקה, כשהעבודה הופכת לשגרתית, ולאחר שכבר הוקנו הרגלי עבודה, עד שאפילו המוטיבציה עלולה לדעוך. כדי למנוע זאת, מומלץ לרענן אחת לתקופה מסוימת את הידע, לבחון נקודות רפיון, ולמצוא יעדים חדשים שיגבירו את המוטיבציה ויאפשרו מימוש עצמי.

אימון עסקי  מתקיים בפגישות אישיות ומתמקד בנושאים הבאים:

 • בניית ארגז כלים לניהול והצבת מטרות ויעדים

 • פיתוח עבודת צוות ותקשורת אסרטיבית

 • פיתוח אסטרטגיה ניהולית וניהול מו"מ והתמודדות עם מאבקי כוח

 • טכניקות להגברת המוטיבציה של העובדים ושימוש באינטליגנציה רגשית בניהול

 • ניהול עצמי ומימוש עצמי

התהליך כולל סדנאות חוויות בארגון לשיפור מיומנויות תקשורת, בניית אסטרטגיות ניהול ומנהיגות.

finalf_edited.png
אימון עסקי
אימון לבני נוער מאת ד"ר מגי בן יהודה - מאמנת אישית בצפון

אימון לבני נוער

אימון לבני נוער עם ADHD

מהי בעיית קשב וריכוז? 
כיצד אנו חיים עם הפרעות הקשב בחיי היומיום שלנו? 
בתהליך האימון נלמד: 

 • להכיר את הפרעת הקשב ולבחון את התחושות המלוות אותנו כתוצאה ממנו 

 • לזהות את הצרכים האישיים של המתאמן ולחזק את המוטיבציה האישית וכוח הרצון שלנו.

 • נלמד שיטות שונות לתפקוד יום יומי וכיצד להתמודד עם הדחיינות 

 • בניית סדר יום ושליטה וויסות הרגשות 

 • העלאת המודעות העצמית שלנו בתהליך האימון לבני נוער בעלי הפרעות קשב חשוב מאוד ללמד ולהקנות הרגלים שאיתם יוכל להמשיך בחייו.


המאמן באימון כזה הוא ה"מזכירה האישית" , "השוטר המלווה" המאפשר למתאמן להבחין בין טפל לעיקר ומלווה אותו בתהליכים האישיים אותם הוא מבצע. 
באימון זה חשובה מאוד בניית המוטיבציה אצל המתאמן וחיזוקה לאורך כל הדרך, המוטיבציה המחוזקת מביאה את המתאמן לבצע משימות שונות גם אם הן נראות בעיניו באותו רגע קשות להשגה או משעממות מידי. מתן המשוב של המאמן ביחד עם ליווי צמוד ומכוון מאפשרים למתאמן להתמקד בדברים החשובים בחייו ותוך כדי תהליך לאמץ את ההרגלים הנכונים שיעזרו לו בתפקודיו בחיים.​

finalf_edited.png
אימון לבני נוער
bottom of page