אימון אישי

אימון אישי

לכל   אדם יש חלום:

• חלום להצליח מקצועית- לממש   את עצמו, ולהרוויח טוב.

• חלום להצליח בזוגיות- להיות   חלק מזוגיות טובה ומפרה, להצליח בחינוך הילדים.

• חלום להצליח ברמה   אישית- להתנהל מתוך שקט פנימי, אהבה ובטחון עצמי.

מעטים   מאיתנו מגשימים חלומות בסיסיים אילו. רובנו שקועים בהישרדות היומיומית בלי להיות מודעים כי החלומות הללו   בהישג ידינו, ושניתן להתקרב ולהגשים אותם   בעזרת אימון.

האימון   הוא אסטרטגיה ותוכנית פעולה שמביא את המתאמן למימוש יכולותיו. המאמן עוזר למתאמן להגדיר מחדש את חזונו, חלומותיו   ומטרותיו, על מנת להשיג   את היעדים ולבצע שינויים בחייו – קלים או משמעותיים

יש פעמים בחיים בהם קיימת תחושת צורך בהכוונה, הדרכה, עזרה, תמיכה והעצמה. למעשה יכול לענות על כלל הצרכים הללו. מטרתו בין השאר היא ליווי אדם בתהליכים ובמהלך שינויים או פעולות שונות. האימון האישי הינו חיובי וטוב, תורם ומעצים, מעשיר ומעניק רבות הן למאמן והן למתאמן.

תיאוריות רבות אומרות כי את הדרך שלנו כדאי לנו לעשות בליווי של דמות אובייקטיבית, חיצונית, בעלת ניסיון וידע שתוכל לתרום לנו ולקדם אותנו. לשאלה מה זה אימון אישי תשובות רבות, תלויות סגנון ודרך, אך רובן גישתן דומה – אימון אישי מטרתו העצמה אישית וצמיחה.

באימון אישי יש למעשה מאמן ומתאמן. המאמן לרוב יהיה אדם שעבר הכשרה, צבר ידע וניסיון בתחום האימון, יאופיין לרוב ברגישות גבוהה, אמפתיות ולעיתים גם אסרטיביות. האימון יכיל למעשה מספר מפגשים אישיים בעלי אופי הדרכתי, הקשבתי והכוונתי.

 

ראש הטופס

 

למי האימון מתאים?

אחרי שענינו על השאלה מה זה אימון אישי יש להתייחס לשאלה בעצם למי האימון מתאים. אימון אישי מתאים למעשה לכל מי שחפץ לעשות שינוי בחייו ומרגיש כי הוא זקוק לעזרה  חיצונית, בעלת ניסיון וידע.

ממש כמו בכל תחום אחר בחיים, גם כאן האנשים אשר פונים לאימון אישי הם רבים ומגוונים, בגילאים שונים, סגנונות שונים וצורות חשיבה שונות. אין את הטיפוס האופייני שפונה לאימון אישי, כמו שאין תשובה אחת מדוייקת למה זה אימון אישי. אדם אשר חש בצורך לנהל את דרכו כאשר לצידו דמות מעצימה יכול לפנות לכיוון האימון. גם אלה אשר חייהם אינם מלאי קשיים או בעיות יכולים להסתייע ולהינות מאימון אישי. גברים, נשים, צעירים או מבוגרים, שכן האימון פונה לכל השכבות ולכל המינים. עם זאת, המכנה שאכן משותף עם לאלה הפונים לדרך האימון הוא רצון בצמיחה וראש פתוח.

מה עושים באימון אישי?

האימון כפי שכבר נאמר מכיל מספר מפגשים שאינו קבוע בכל מקום ובכל צורת אימון. המפגשים הינם אישיים, אחד על אחד, והם מכילים תכנים שונים אשר תלויים לרוב באדם אשר פנה לאימון. האימון האישי יכול להתעסק במגוון רחב מאוד של תחומים בחייו של האדם, החל מקריירה ועד למערכות יחסים. מפגשי האימון יכולים להיות ממוקדי מטרה ובהם יוצבו יעדים ותתי-מטרות. יהיה דיאלוג ושיתוף והמאמן יכול לתת את חוות דעתו על  כל מצב או תהליך וכן לתת עצות וטיפים כיצד להתנהל ומה כדאי למתאמן לעשות.

מה חשוב באימון אישי?

הכימיה עם המאמן חשובה מאוד, שכן היא מביאה תחושה שנוח לשתף ולהתייעץ, ושיש עם מי לדבר. פתיחות, כנות, יכולת לקבל ביקורת בונה, רצון לשינוי ולעשיית דרך ופעולות שאולי לא טבעיות או שייכות לאיזור הנוחות הרגיל של האדם. חשוב שהאימון יהיה נעים וזורם, מקדם ומפרה, ושבאופן כללי תהיה תחושה חיובית לגביו.

מגי בן יהודה

ד"ר מגי בן יהודה
ייעוץ ארגוני, אימון אישי ועסקי​​

אתר זה נבנה ע"י קידום פלוס - בניית אתרים לעסקים​

נייד: 054-7955535 | מייל: magi5499@gmail.com​